Pro zdravé žití > Nemoci a zajímavé články > Zajímavé články > 7 zaručených tipů pro redukci hmotnosti

7 zaručených tipů pro redukci hmotnosti

Jak odolat chutím na sladká, slaná či tučná jídla?

Každý má slabé momenty při redukci hmotnosti, kdy ho přepadají chutě a honí mlsná. Bohužel je mnoho nevhodných potravin, které při konzumaci mohou snahu o zhubnutí zvrátit. Seznamte se sedmi zásadami, kterým je vhodné věnovat pozornost, abyste omezili chutě a touhy k nevhodnému jídlu na minimum.

1.    Věnujte dostatek času kvalitnímu spánku, studie uvádějí, že při nedostatečném spánku se zvyšuje hlad a chutě během dne.


2.    Dopřejte si zdravou a vydatnou snídani, měla by být vydatná s obsahem všech živin obohacená o vlákninu. Zvolte např. míchaná vejce se zeleninou a celozrnným chlebem nebo krůtí sendvič se zeleninou na místo sladkých cereálií.


3.    Bojujte proti hladu, pokud často cítíte stavy hladu, měli byste přehodnotit svojí pravidelnost a skladbu potravin přijímaných v průběhu dne. Vhodné je jíst menší porce jídla, s vyváženým obsahem všech živin.


4.    Jezte jídla ve stanovené době, důležité je jíst v pravidelných časových intervalech, žádná jídla nevynechávejte.


5.    Hledejte zdravé alternativy nevhodných pochutin, pokud vás v dopoledních hodinách přepadají chutě, zvolte na místo čokoládových pochutin spíše zdravější alternativu jogurtu s ovocem.


6.    Snažte se identifikovat své touhy na chutě a důvody z jakých příčin vás přepadají. Jedná se o pracovní vytížení, stres, spěch, nedostatek času, zahánění smutku, nudy a podobně, zamyslete se nad tím a pokuste se situaci změnit.


7.    Snažte si obohatit a zkvalitnit skladbu jídelníčku, objevujte nové chutě a kombinace jídel, jezte zdravě a pestře a dodržujte kvalitní pitný režim.

Zdroj: http://www.marianpolansky.com