Pro zdravé žití > Česká studie: Omega-3 mastné kyseliny pomáhají při COVID 19

Česká studie: Omega-3 mastné kyseliny pomáhají při COVID 19

Omega-3 mastné kyseliny jsou velmi důležitou součástí stravy, avšak bývají často opomíjené. Přitom v případě dlouhodobého užívání působí pozitivně na celou řadu oblastí v našem těle. Navíc nám mohou pomoci i v boji proti zánětu. 

Vyvážená pestrá strava je základ každého zdravotního úspěchu. Někdy však strava není dostatečným zdrojem některých minerálů nebo vitaminů a v takovém případě je vhodné vybrat si kvalitního pomocníka. Doplněním omega-3 mastných kyselin pro své tělo uděláte víc, než se na první pohled může zdát.

Omega-3 mastné kyseliny by měly být v našem jídelníčku pravidelně přítomny. Lidské tělo si je neumí samo vytvořit, a proto potřebuje jejich kvalitní přísun „zvenčí“. Pomáhají s budováním svalové hmoty, přispívají ke zdravému pohybovému aparátu a jejich pravidelné užívání může napomoci ke snížení rizika výskytu kardiovaskulárních chorob. Správná srdeční činnost přitom působí jako prevence vzniku krevních sraženin, které mohou ohrozit člověka na životě. Omega-3 mastné kyseliny také snižují hladinu škodlivých tuků v krvi. Mimoto mají i protizánětlivé účinky, a tak mohou pomoci v boji proti nemocem.

Jak platí u všech doplňků stravy, není možné zaručit, že se vám při jejich užívání choroba zcela vyhne. Při pravidelném doplňování potřebných látek však děláte vše pro to, aby i v případě zdravotního neduhu vaše tělo obstálo, jak nejlépe může,“ doplňuje Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel České a slovenské asociace pro speciální potraviny. 

Nová česká studie navíc poukazuje na fakt, že dostatek omega-3 mastných kyselin v těle může pomoci v boji s onemocněním COVID-19. Autoři studie, která vznikla ve spolupráci Centra zdraví, výživy a potravin Státního zdravotního ústavu a Fakultní nemocnice Brno, provedli výzkum, jenž dokládá schopnost omega-3 mastných kyselin podpořit boj proti zánětu. Dle této studie o mega-3 mastné kyseliny tak mimo jiné snižují riziko komplikací při nakažení koronavirem.

zdroj: vitaminy.doktorka.cz