Pro zdravé žití > Nemoci a zajímavé články > Zajímavé články > Doplňky stravy – vyberte si ten správný!

Doplňky stravy – vyberte si ten správný!

Zásadou správného životního stylu je především dodržování pravidel zdravé životosprávy, dostatek pohybu a odpočinku. Z běžných potravin však naše tělo často nezíská přesně to, co potřebuje, proto je vhodné pravidelný přísun vitaminů, minerálů a jiných zdraví prospěšných látek zajistit užíváním kvalitních doplňků stravy, které jsou potřebné zejména pro správnou funkci imunitního systému.

Naše tělo může být vlivem přicházejícího podzimu oslabeno, a proto je vhodné náš imunitní systém pořádně připravit. Právě doplňky stravy jsou klíčem k tomu, abychom byli zdraví a žili život bez nemocí. Umějí nám do těla dostat ty živiny, které nám mohou dlouhodobě zdravotně velmi prospět. „Lidé často podceňují správný výběr doplňků stravy. Koupí si například první vitamin C, který na internetu vidí. Měli by však být více obezřetní, výběru věnovat dostatek času a neřídit se jen cenou. Koupit si neznámý doplněk stravy v asijské tržnici či u neznámých internetových prodejců může být v některých případech i nebezpečné,“ říká Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel České asociace pro speciální potraviny.

Základní pravidla, jak postupovat při výběru doplňků stravy:

Zeptejte se odborníka
Nákup doplňků stravy vždy konzultujte se svým lékařem nebo lékárníkem. Ti vám erudovaně poradí a pomohou vám vybrat ten nejvhodnější přípravek.

Upřednostňujte výrobky zavedených firem
Dobré jméno společnosti je důležitým ukazatelem toho, že nabízené doplňky stravy jsou kvalitní. Tito výrobci mají spolehlivé postupy a přísné kontrolní mechanismy, aby do prodeje nepustili jakkoliv nefunkční produkty.

Nekupujte neznámé doplňky stravy na internetu
Pokud daný produkt neznáte nebo s ním nemáte zkušenosti, rozhodně ho nekupujte prostřednictvím nerenomovaných internetových obchodů. I když vás může lákat svým atraktivním obalem či cenou, může být pro váš organismus nefunkční, v horším případě i škodlivý.

Pozor na asijské doplňky stravy
S rozšířením internetu jako prodejního kanálu stoupá také nabídka neznámých produktů pocházejících z asijských zemí. V takovém případě buďte vždy obezřetní, tyto výrobky často nesplňují evropské normy a mohou být pro lidské zdraví obzvlášť nebezpečné. Tyto přípravky se často prodávají také v tržnicích.

Nevěřte na zázraky
Všeobecně platí, že kvalitní doplňky stravy jsou pro lidský organismus prospěšné a dokážou zdraví výrazně posílit. Pokud však výrobce slibuje nereálné, jako např. úbytek na váze o 20 kg za několik týdnů či měsíců, v tom případě daný výrobek nekupujte. Výrobce se snaží zneužít vaší situace a záměrně slibuje nemožné.

Zdroj: www.freshin.cz