Pro zdravé žití > Nakopněte své tělo jarním detoxem

Nakopněte své tělo jarním detoxem

Jarní detox. Někdo na něj nedá dopustit v rámci svého očistného rituálu, pro jiného je to zbytečnost, která nemá efekt. Pokud si však zvolíte správnou cestu detoxu, může vám jedině prospět. Protože není detox jako detox.

Jaro je v plném proudu, ale počasí je zatím spíše aprílové. Teplé slunné dny střídají ty deštivé a větrné, a někdy se stihne výměna odehrát i několikrát během pár hodin. Jedná se o ideální období pro nastartování svého organismu pomocí jarního detoxu.

Detox dovede pomoci s problémy, které by nás v této souvislosti ani nenapadly. Nejedná se totiž o nějakou zázračnou hubnoucí kúru, ale o účinné nakopnutí svého těla, čímž se můžeme zbavit únavy, nezdravé pleti nebo třeba pocitu nafouknutého břicha.  

Základem úspěchu je strava. Ta by měla být pestrá, plnohodnotná a výživná. To platí po celý rok, ale je na každém, aby si v tomto směru sáhl do svědomí. Organismus se dokáže pravidelně čistit sám od sebe, ale detox může prospět v případě, kdy cítíme, že je naše tělo „zanesené“, a chceme mu ulehčit. Na pořadu dne by tak měl být příjem nutričně bohatých živin, dostatek zeleniny a ovoce a na vitaminy a minerály bohaté potraviny. Mezi to, čemu se ve stravě vyhnout, patří bez pochyby zpracované průmyslové potraviny a jídla z rychlého občerstvení.

Pravidelný pohyb je rovněž velkým pomocníkem pro nastartování těch správných procesů v těle, neboť nám pomáhá zbavovat se toxinů.

Chcete-li si pomoci a opravdu se očistě věnovat, zaměřte se na podporu správné funkce jater. Na trhu naleznete řadu doplňků stravy, které pomohou játrům se správným fungováním, a vy tak můžete podpořit svůj detoxikační proces. Bylinou známou pro své blahodárné čistící účinky je například ostropestřec mariánský.

Člověk žijící v duchu zdravého životního stylu se detoxem nemusí zabývat. Mnoho z nás však z nejrůznějších důvodů podléhá rychlému konzumnímu způsobu života, kdy je jednodušší sáhnout po již zpracovaných potravinách než si uvařit nebo jet autem než jít pěšky. V takovém případě nám detox může prokázat příjemnou službu a pomoci nám nabrat správný směr,“ uvádí Nicole Hlavatá, výkonná ředitelka České

a slovenské asociace pro speciální potraviny. Dodává však, že „jednorázová“ akce na podporu organismu neznamená, že tělo hned zapomene, že celý rok jíme denně jídla z fastfoodů a nehýbeme se, a pocítíme okamžitý rozdíl. U zdravého a funkčního těla jde především o dlouhodobě praktikovaný zdravý životní styl.  

A pokud ke všemu výše zmíněného přidáte ještě detox digitální, ulevíte svému tělu nejen po fyzické, ale i psychické stránce.

Zdroj: www.lifestylenews.cz