Pro zdravé žití > Nezapomínejte před létem na svoji imunitu

Nezapomínejte před létem na svoji imunitu

Teplé počasí je konečně tady. Mnozí z nás jej berou jako příležitost k tomu zkrátit rukávy i nohavice a užívat si sluneční paprsky na holé kůži. Nezapomeňte však, že také v jarním a letním období je nutné dbát na svůj imunitní systém, protože ten je zranitelný i v tomto čase.

V zimě každý z nás tak nějak automaticky počítá s nutností posilovat svoji obranyschopnost. Je pro nás běžné užívat vitaminy a napomáhat své imunitě. S letními teplotami ale většina z nás na tento úkol zapomíná, a zatímco odkládáme vrstvy oblečení, vystavujeme se riziku oslabení imunity z důvodu velkých teplotních výkyvů mezi ránem a odpolednem.

Proto je dobré nezapomínat na nutnost posilování imunity ani v teplých měsících. A nejběžnějším pomocníkem v tomto směru je jednoznačně vitamin C.

Jeho přínos v ochraně našeho těla před nejrůznějšími infekcemi a celkově jeho pomoc v podpoře naší imunity jsou nesporné. Vitamin C má celou řadu pozitivních efektů pro náš organismus. Kromě podpory našeho zdraví a odolnosti má vliv také na psychickou pohodu, neboť napomáhá regeneraci a díky tomu také zvládáme lépe boj s únavou a vyčerpáním. Jeho vliv pocítíme i na stavu našich chrupavek, kostí, zubů nebo třeba kůže, neboť přispívá i k tvorbě kolagenu v našem těle.

Ideální způsob přijímání vitaminu C je z čerstvého ovoce a zeleniny. V praxi to znamená, že jako doporučenou denní dávku bychom měli sníst minimálně pět porcí čerstvého ovoce či zeleniny za den. „Asi nejvíce známým ovocem nadupaným tímto vitaminem jsou citrusové plody. Pokud však do své stravy zařadíte také kiwi, jahody, brokolici nebo třeba červenou papriku, i tak získáte potřebnou dávku céčka, neboť tyto potraviny jsou ho plné. Vždy také můžete sáhnout po kvalitních doplňcích stravy, které se o pravidelný přísun vitaminu C postarají za vás,“ doplňuje Nicole Hlavatá, výkonná ředitelka České a slovenské asociace pro speciální potraviny.

Jelikož se vitamin C řadí do skupiny antioxidantů, napomáhá jeho dostatečné množství v těle i v boji proti takovým nemocem, jako je například rakovina.

Určitě tedy neváhejte a zařaďte jej i v letním období mezi své pravidelné pomocníky na cestě za zdravím a obranyschopností, protože ani v horkém počasí bychom neměli na péči o naše tělo a imunitu zapomínat.

Zdroj: www.tojesenzace.cz