Chlorella (Chlorella pyrenoidosa)

 

Co je Chlorella? Chlorela je MIKROSKOPICKÁ řasa, která má ze všech známých zelených rostlin nejvyšší obsah chlorofylu. Chlorella obsahuje CGF (Chlorella Growth Factor - směs vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších látek jako nukleové kyseliny atp.) což je růstový faktor, který má fyziologický účinek. Tyto faktory se ve spolupráci s ostatními podílejí na pročištění organismu a udržení zdraví. Vědecké poznatky dokládají, že mezi činností nervové soustavy, hormonální regulací a imunitním systémem v lidském organismu existují těsné vazby a spolupráce. Často je narušujeme vědomě i nevědomě, špatnou skladbou stravy, vysokým kalorickým příjmem, narušeným životním prostředím a stresy. Současný způsob našeho uspěchaného životního stylu vede k poškozování buněk, enzymů, tkání a přispívá k řadě onemocnění a problémů. Chlorella pomáhá napravovat následky našich dietních prohřešků. Je jedním z nejlepších přírodních zdrojů vitamínů, minerálů a bílkovin, které našemu tělu chybí.

Chlorella je vynikající pro organismus každého z nás. Pomáhá ho očistit a dočerpat látky, které nám chybí nejen díky právě končící zimě, ale také kvůli našemu rychlému životnímu stylu.


1. Chlorella je zdrojem přírodních látek, které upravují proces trávení Jedná se zejména o významný obsah chlorofylu a ve vodě rozpustné a nerozpustné vlákniny, která je částečně mikroflórou tlustého střeva fermentována. To přispívá k množení zdravé mikroflóry a přirozené obranyschopnosti organismu.
2. Chlorella je přírodním zdrojem látek, které působí přirozeně na imunitní funkce. Jedná se zejména o esenciální a neesenciální aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny, nukleotidy, glykoproteiny, karotenoidy. Jsou často souhrnně označované jako takzvaný Chlorella růstový faktor. Ten výrazně harmonizuje imunitní systém i procesy regenerace v organismu. Proto je vhodná při léčbě antibiotiky k obnově střevní mikroflóry, po kolonoskopických vyšetřeních, po operacích trávicího ústrojí k obnově správného trávení.
3. Chlorella je zdroj přírodních vitaminů, minerálů a stopových prvků Je vhodným přírodním dietetikem k dlouhodobé suplementaci vitamíny, minerály a stopovými prvky pro děti a do­spělé. Chlorella vyniká zejména pestrostí a komplexností. Často se o ní hovoří jako o „koncentrované zelenině“. Modelováním podmínek kultivace dnes dokážeme dle potřeby a požadavků zvýšit obsah stopových prvků selenu, chrómu, železa a jódu.

Biomasa sladkovodní řasy Chlorelly je komplexním přírodním zdrojem vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Je vynikajícím zdrojem vlákniny a bílkovin. Bílkoviny řasy jsou plnohodnotné a obsahují nezbytné aminokyseliny.
Zpracování biomasy mikronizací výrazně zvyšuje dostupnost všech látek v ní obsažených.  Je přírodním zdrojem pro organismus nezbytných látek, zejména vhodným při špatných stravovacích zvyklostech a zvýšené zátěži. Příznivě ovlivňujewellness pleti, vlasů a nehtů. Vyzkoušejte ji také a sami ucítíte její blahodárný účinek.