Magnolie

 

Magnolie jako doplněk stravy

Sám název okrasného stromu Magnolia, patřícího svým původem do zeměpisné oblasti Dálného východu, v nás vyvolává pocit krásy a exotiky. Ojediněle můžeme tuto dřevinu vidět i v našich zahradách a parcích. Vždy nás zaujmou nádherné velké květy, které se objevují zjara ještě předtím, než na větvích vyraší listy. V pravlastech magnolie, Číně a Japonsku, roste asi desítka jejích různých odrůd. Nepředstavují jen živou dekoraci: od druhého století našeho letopočtu jsou využívány i jejich pozitivní vlivy na lidské tělo.

Kůra magnolie je samostatně zařazena i v čínském lékopisu. V západní Evropě se projevil zájem o kůru magnolie lékařské jako možného zdroje přírodních látek příznivě působících na pocit duševní rovnováhy. Hlavními účinnými látkami z magnolie jsou magnolol a honokiol.

Díky více než 2000 let staré zkušenosti s používáním kůry magnolie je tato přírodní substance tradičně považována za velmi bezpečnou.

Prvotním záměrem při užívání přípravků z magnolie je udržení homeostázy (stálosti vnitřního prostředí organismu)v mezích normálu, což navozuje pocit pohody  pomocí mírných fyziolockých účinků přírodních látek, bez nežádoucích účinků, a hlavně bez fenoménu návykovosti. Pravidelné užívání přispívá k navození wellness stavu i během spánku.

Dávkování: Vzhledem k prakticky zanedbatelné toxicitě není důvod k časovému omezování jejich podávání.

Pravidelné užívání podporuje fyzickou pohodu a přirozený spánek bez nežádoucích účinků, aniž by došlo ke vzniku návykovosti. 

Zkrácená informace o účincích:

  • magnolie je fitness produkt
  • magnolie je relaxační,
  • magnolie je s normální funkcí střevního traktu očišťující,
  • magnolie přispívá k menstruačnímu a menopauzálnímu komfortu

Doporučené použití:

  • při fyziologické nerovnováze
  • pro udržení homeostázy
  • při potřebě (k) udržení mobility a flexibility kloubů
  • při menstruačním dyskomfortu.

Výhodou je, že magnolie nemá utlumující účinky

Upozornění: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Nenahrazuje pestrou stravu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Jeden cyklus užívání by neměl překročit 6 týdnů. Osoby s poruchami krevní srážlivosti by užívání měly konzultovat s lékařem.