Celulitida

Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně a v důsledku stárnutí podkožního vaziva. Ke zmnožení tukových buněk dochází zejména působením ženských pohlavních hormonů. Dalšími příčinami je špatný krevní a lymfatický oběh, nesprávný jídelníček a dědičné faktory.

Jak celulitidu minimalizovat nebo její výskyt oddálit?

  1. Snižte množství přísunu živočišných tuků (máslo, sádlo) a nahraďte je tuky rostlinnými (olej lisovaný za studena).
  2. Omezte přísun cukrů obsažených v některých potravinách a nápojích. Přestaňte užívat bílý cukr a čaj nebo kávu slaďte medem. Bílé pečivo nahraďte celozrnným.
  3. Dodržujte pitný režim. Denně vypijte 2,5 až 3 litry tekutin (minerálky, čistou vodu, bylinkové čaje a čerstvě lisované šťávy z ovoce nebo zeleniny), nepijte slazené limonády a alkohol.
  4. Denně jezte syrovou zeleninu a ovoce s vysokým obsahem vitamínů.
  5. Rozpumpujte lymfatický oběh. Toho docílíte pravidelným pohybem a speciálními lymfatickými masážemi.
  6. Doporučují se bylinné čaje ze semen ostropestřce, který podporuje činnost jater a spalování tuků. Dále pak čaje z chaluhy bublinaté, která pomáhá ke správné funkci štítné žlázy.
  7. Pokud nejste schopni pravidelně dodržovat správnou životosprávu, můžete tělu dodat potřebné látky ve formě doplňků stravy s obsahem vitaminu E, B a C a beta-karotenu. Některé ženy mají také dobré zkušenosti s kvalitními krémy s obsahem aloe vera a mořskými řasami.

Celulitidu nelze úplně odstranit nebo se jí zcela vyvarovat. Při dodržování správné životosprávy a dostatečném pohybu její výskyt můžete ale oddálit nebo zpomalit její šíření.

Loading...

Nemoci