Mykóza

Mykóza je plísňové onemocnění vyvolané organismy, které se svými vlastnostmi blíží k rostlinám a bakteriím. Jedná se o pomnožení kvasinek ve střevech, krvi a orgánech, nejčastěji se vyskytuje v místech vlhké zapářky. Parazitická kvasinka Candia albicans osídluje střeva, ústa, jícen, krk i pohlavní ústrojí. Mykózou trpí nejčastěji kojenci, malé děti, ženy, obézní a lidé nemocní cukrovkou. Kvasinka žije v latentním stavu v organismu s ostatními bakteriemi, za určitých okolností se však množí a způsobuje infekci známou jako kandidóza.

Jaké jsou příčiny onemocnění?

  1. Steroidní hormony nebo anabolické steroidy v jídle či v lécích.
  2. Antibiotika podávaná lidem nebo antibiotika v mase, které lidé konzumují.
  3. Zvýšený stres.
  4. Přijímání nadměrného množství jednoduchých cukrů.
  5. Dědičnost poškozeného imunitního systému.
  6. Nadměrné množství cukru v krvi – například při onemocnění cukrovkou.
  7. Užívání antikoncepčních pilulek.
  8. Dlouhodobé užívání léků, alkoholu či drog.

Mykózu musí diagnostikovat lékař, příznaky kvasinkové nemoci u dospělých jsou příliš všeobecné. Postižené místo většinou svědí, kůže má červené zbarvení, mohou se odlupovat postižená místa. Mezi další příznaky patří bolest hlavy, chronická únava, deprese, bolesti nervů a kloubů.

Onemocnění se dá rozpoznat podle příznaků, pro laboratorní důkaz se odebírá vzorek stolice, moči, úst, kůže, nehtů nebo vlasů. Dalším způsobem je tzv. elektroakupunktura (EAV).

Jaké jsou léčebné postupy?

1.    Protikvasinkové přípravky a léky.

2.    Dieta.

3.    Obnova střevní mikroflóry pomocí probiotik.

4.    Posílení imunitního systému.

5.    Posílení jater.

6.    Přírodní a doplňková léčba – šťáva z celého listu Aloe Vera, regenerační bylinné přípravky s protikvasinkovým účinkem, přírodní přípravky proti kožním mykózám, česnekový olej, echinacea, vitamin C.

 

Loading...

Nemoci