Tenisový loket

Tenisový loket je onemocnění, které postihuje svalové a šlachové úpony u loketního kloubu – tyto úpony podléhají patologickým změnám. I když název napovídá, že nemocí trpí převážně sportovci, může se objevit při jakékoli činnosti, u které dochází k přetížení.

Mezi příznaky patří:

-          bolest loketního kloubu při pohmatu,

-          ostrá bolest vystřelující k rameni, k předloktí nebo do prstů na ruce,

-          vypadávání předmětů z rukou,

-          bolest svalů,

-          bolest kloubů.

Tato nemoc se projevuje ve dvou formách – v akutní a chronické. Akutní podoba vzniká v případě jednorázového přetížení způsobeného neobvyklou fyzickou aktivitou. V důsledku zanedbání léčby akutní nemoci nebo dlouhodobého přetěžování pak může dojít k chronickému onemocnění, při kterém potíže přetrvávají déle než šest týdnů. 

Mezi rizikové faktory patří jakákoli náročná fyzická aktivita, která je dlouhodobá a tělo na ni není zvyklé. Vždy je tedy dobré dopřát svému tělu čas k regeneraci, střídat aktivity nebo zařadit kompenzační cvičení, a vyhýbat se tak jednostranným činnostem.

Léčba vyžaduje klidový režim, fyzioterapii a podávání analgetik. Pokud tento postup nepomáhá nebo se onemocnění opakovaně vrací, musí pacient absolvovat operaci.

Loading...

Nemoci