Střevní neuróza

Střevní neuróza neboli syndrom dráždivého střeva, je jednou z nejčastějších příčin bolestí břicha a s tím spojených poruch střevní činnosti. Nemoc trápí většinou mladé lidi ve věku kolem 20 let, kteří jsou vystaveni každodennímu stresu, ale obtíže se objevují i u padesátiletých pacientů.

 Jaké jsou příčiny onemocnění?

1.     Stres, deprese.

2.     Přepracování.

3.     Potravinová alergie.

4.     Dietní chyby.

5.     Nadměrné užívání léků, které poškozují střevní mikroflóru.

Při potížích je nutno vyloučit jiná závažná onemocnění, proto je mnohdy třeba provést i podrobnější vyšetření, kterým se vyloučí nádorové onemocnění. Zpravidla se u pacientů provádí vyšetření konečníku (endoskopické vyšetření tlustého střeva), ženy jsou zpravidla poslány na gynekologické vyšetření.

Jaké jsou příznaky nemoci?

1.     Žaludeční nevolnosti, křečovité bolesti.

2.     Zvracení.

3.     Hlen ve stolici, průjem či naopak zácpy.

4.     Pálení žáhy, nadýmání.

5.     Zvracení.

6.     Podvýživa. 

Vhodné léky a změna životního stylu dokážou problémy minimalizovat. V léčbě by měl být kladen důraz na pravidelný příjem potravy (dieta s vysokým obsahem vlákniny), klid a duševní pohoda, dostatečná tělesná činnost a relaxace.

Přírodní a doplňková léčba

Vědecké studie dokazují, že největším pomocníkem je šťáva z celého listu aloe vera, dále potravinové doplňky – B komplex, vitamín B12, vitamín K, potřebný k tvorbě střevní mikroflóry, česnek nebo pupalkový olej.

 

 

 

Loading...

Nemoci