Bradavice

Jedná se o nakažlivé výrůstky s obsahem odumřelých kožních buněk. Příčinou jejich vzniku je virová infekce. Inkubační doba, tedy období od průniku viru do pokožky do prvních projevů nemoci, je individuální. Pohybuje se od 4 týdnů do 20 měsíců. Bradavice se mohou objevit kdekoli na těle, nejčastěji na obličeji a rukou. Mezi hlavní důvody nakažení patří snížená imunita a nedostatečný přísun vitaminů A a C, které ovlivňují správnou výživu pokožky. Pokud na vašem těle bradavice objevíte již v pokročilém stádiu, navštivte dermatologa, který vám stanoví léčbu nebo doporučí jejich odstranění.

Jak se bradavicím vyvarovat nebo urychlit jejich léčbu bez zásahu lékaře?

 

  1. Dodržujte správnou životosprávu a posilujte svůj imunitní systém. Pro posílení organismu se doporučuje konzumace 2 až 3 stroužků česneku denně.
  2. Při návštěvě bazénu, sauny nebo tělocvičny používejte vaše koupací nebo plážové boty, které po návštěvě těchto zařízení vždy pečlivě opláchněte.
  3. Dodržujte pravidelnou hygienu. Vždy pokud přijdete do styku s cizími předměty nebo se vrátíte domů po cestě MHD, si umyjte ruce. Právě ty bývají bradavicemi nejčastěji napadané.
  4. Pokud není bradavice příliš velká a nebolí vás, můžete vyzkoušet domácí léčbu. Potřete bradavici 2 x denně citronovou šťávou nebo rozmačkaným česnekem. Dále se doporučuje na noc přiložit na bradavici obvaz napuštěný jablečným octem, popř. můžete aplikovat šťávu z natě vlaštovičníku či ze stvolu pampelišky.
  5. V případě, že chcete vašemu tělu dodat prospěšné látky prostřednictvím vyvážené stravy, ale jste si vědomi, že ji ne vždy dodržujete, je vhodné pravidelně užívat doplňky stravy s obsahem vitaminu C, beta-karotenu a vitaminu E. Tyto látky působí jako antioxidanty, posilují imunitu a chrání kůži. Dále jsou vhodné doplňky stravy s obsahem zinku a selenu.

Bradavicemi jsou nejčastěji postiženy děti, ale vyskytují se i u starších jedinců. Nikdy je nepodceňujte, a pokud nezmizí po domácí léčbě do několika dní, je vhodné navštívit vašeho dermatologa.

 

 

Loading...

Nemoci