Kvasinky

Jedná se o onemocnění, kdy se nadměrně množí kvasinky ve střevech, krvi a orgánech. Parazitující kvasinka s názvem Candida albicans napadá střeva, pohlavní ústrojí, ústa, jícen a krk. Za normálních okolností žije v rovnováze s ostatními bakteriemi, ale za určitých podmínek dochází k jejímu množení a způsobuje infekci.

Jaké jsou příčiny onemocnění? 

1.    Zvýšený stres

2.    Přijímání nadměrného množství jednoduchých cukrů

3.    Dědičnost poškozeného imunitního systému

4.    Nadměrné množství cukru v krvi – například při onemocnění cukrovkou

5.    Užívání antikoncepčních pilulek

6.    Dlouhodobé užívání léků, alkoholu či drog

Mezi příznaky kvasinkové infekce patří bolest hlavy, chronická únava, deprese, bolesti nervů a kloubů. Jelikož jsou příznaky velmi obecné, lékař bez dalších diagnostických opatření kvasinkovou nákazu stěží rozpozná. Tyto příznaky se mohou objevovat v kombinaci s ostatními obtížemi, které už jsou ale značně charakteristické pro kvasinkovou infekci. Jedná se zejména o:

1.    Onemocnění kůže a nehtů

2.    Zápach z úst, tvorba aftů, potíže při polykání, průjmy, zácpy, svědění konečníku, nevolnost

3.    Rozmazané vidění, pálení a svědění očí

4.    Rýma, ucpaný nos, svědění v nose

5.    Výtok a intenzivní svědění v oblasti ženských pohlavních orgánů, záněty dělohy, vaginální záněty

6.    Padání vlasů, tvorba lupů

7.    Bolestivost a slabost kloubů a svalů

8.    Potíže s hmotností

Onemocnění je rozpoznatelné podle příznaků, důležitý je však laboratorní důkaz (lékař odebere vzorek stolice, moči, vzorek z úst, kůže, nehtů, vlasů). Onemocnění se léčí protikvasinkovými přípravky a léky a pomocí probiotik. Lékařem je stanovena protikvasinková dieta.  

Z přírodních a doplňkových prostředků je velmi hojně doporučována šťáva z celého listu aloe vera, dále regenerační bylinný přípravek s protikvasinkovým účinkem, syrový česnek nebo česnek ve formě doplňku stravy, přírodní prostředky k léčbě vaginálních mykóz a přírodní přípravky proti kožním mykózám. Je třeba posílit i imunitní systém a játra. Na posílení imunitního systému je vhodný vitamin C, na posílení funkci jater ostropestřec mariánský či bylinné přípravky.

 

 

 

 

Loading...

Nemoci